Edukacja staje się coraz bardziej zaawansowana technologicznie. Wszystko, co dzieje się w świecie technologii, ma bezpośredni wpływ na systemy edukacji i nauki. To, dlaczego tak się dzieje, jak nasi nauczyciele, uczniowie i systemy edukacyjne jako całość dotrzymują im kroku, jest bardzo niepokojące. Zamierzamy tu wprowadzić 6 zaawansowanych technologicznie podejść do edukacji.

1. Indywidualne doświadczenia edukacyjne

Metodologie uczenia się i doświadczenia nigdy nie powinny być takie same dla wszystkich, ale wcześniejsze systemy edukacyjne nigdy nie były w stanie dostosować się do niestandardowych doświadczeń edukacyjnych, ponieważ było zbyt wiele ograniczeń. Dzięki nowoczesnym technologiom w edukacji możemy naprawdę zainicjować niestandardowe metodyki nauczania i uczenia się oraz doświadczenia w naszej obecnej infrastrukturze edukacyjnej. Dzięki nowoczesnym gadżetom i interfejsom można teraz inicjować naukę w oparciu o ich potrzeby, preferencje i dostępność.

Zamiast uniwersalnego podejścia do edukacji klasowej, rozwój mobilnych aplikacji edukacyjnych uwolnił nowy sposób uczenia się w oparciu o potrzeby. Na przykład, młodszy chirurg może teraz szukać wskazówek dotyczących krytycznej procedury podczas operacji za pośrednictwem swojej aplikacji mobilnej.

2. Cloud Computing

Bardziej niż jakakolwiek inna technologia, chmura obliczeniowa otworzyła drzwi do edukacji high-tech. Dostęp do informacji przechowywanych na zdalnych serwerach aplikacji w chmurze w każdej chwili i z każdego miejsca umożliwił dostęp do oprogramowania kursowego i materiałów edukacyjnych z dowolnego urządzenia. Możesz kontynuować czytanie książki i współpracować z innymi uczniami i nauczycielami na temat swojej pracy domowej tylko poprzez dowolne urządzenie i w dowolnym momencie. Oprócz łatwości dostępu i współpracy, oparte na chmurze aplikacje edukacyjne rozwiązały również problem przechowywania danych.

3. Opcje mowy i tekstu

Zdecydowana większość urządzeń i platform aplikacyjnych jest obecnie oferowana z wirtualnymi aplikacjami pomocniczymi i funkcjami, takimi jak Apple’s Siri. Takie inteligentne asystentki reagujące na polecenia głosowe sprawiają, że nauka staje się jeszcze łatwiejsza. Co więcej, funkcja mowy do tekstu, dostępna w większości urządzeń, sprawia, że robienie notatek i pisanie staje się jeszcze bardziej komfortowe i szybkie.

4. Wirtualne i rozszerzone doświadczenia edukacyjne

Wirtualna rzeczywistość i rozszerzona rzeczywistość stały się dużym impulsem dla edukacji online. Dzięki VR i AR osoby uczące się mogą faktycznie uzyskać wciągające doświadczenie uczenia się bez konieczności zbyt częstego poruszania nogami. Jeśli chcesz dowiedzieć się o obiektach kosmicznych tylko poprzez uruchomienie 3D kosmicznego wideo na nakryciu głowy VR, można unosić się w przestrzeni, podczas gdy głos w tle nadal przedstawia Ci Drogę Mleczną w szczegółach. Podobnie, transmisja w czasie rzeczywistym krytycznych operacji chirurgicznych pozwala studentom medycyny uczyć się poprzez bardziej wciągające doświadczenie.

5. Drukowanie 3D

Druk 3D, znany również jako prototypowanie, pozwala uczniom na naukę z bardziej namacalnymi i fizycznymi doświadczeniami. Student może łatwo kształtować swój pomysł na obiekt dzięki drukarkom 3D. Dzięki drukowaniu 3D, uczniowie mogą nadać kształt swojej wyobraźni. W każdej instytucji, drukarki 3D tylko pomóc studentom uwolnić swoje kreatywne pomysły i mieć więcej praktycznych doświadczeń.

6. Analityka uczenia się

Dzięki rosnącemu tempu przyjmowania zaawansowanych technologii w systemie edukacyjnym, dane edukacyjne stają się coraz ważniejsze dla podejmowania decyzji i upraszczania procedur decyzyjnych. Ogromna ilość informacji i danych edukacyjnych rodzi analitykę uczenia się, ponieważ coraz ważniejsza staje się ocena i ewaluacja zaangażowania uczniów, trakcji i efektów uczenia się. W najbliższej przyszłości analiza uczenia się będzie ostrzegać nauczycieli o pewnych kwestiach, ostrzegać uczniów o terminach i postępach w nauce itp. Ostatecznie systemy uczenia się będą dyktować sposób, w jaki edukacja jest przekazywana przez nauczycieli i doświadczana przez uczniów. Analityka uczenia się zwiększy zaangażowanie uczniów w edukację bardziej niż cokolwiek innego.

Słowo końcowe

Te 6 zaawansowanych technologicznie podejść zmieniło całe tradycyjne podejście do edukacji.Mówiąc prościej, technologia zapewniła nauczycielom i uczniom nowy i ulepszony sposób interakcji podczas procesu uczenia się. Tak! Technologia ma głęboki wpływ na dzisiejszą młodzież.