Kiedy mówi się o nowych technologiach w naszym dzisiejszym świecie, najprawdopodobniej widać, że liczba ta praktycznie nie ma końca. Technologia zmieniła sposób, w jaki postrzegamy świat. Przy różnych rodzajach unikalnych technologii pojawiających się każdego roku, nie powinniśmy być zaskoczeni, że kilka części świata doświadcza ogromnych zmian. Edukacja nie jest wyjątkiem.

Edukacja jest ważną częścią każdego społeczeństwa. Jako uczeń czasami pojawiają się trudności, których można doświadczyć. Na szczęście, istnieją najlepsze narzędzia, które zostały stworzone, aby pomóc im pokonać przeszkody. Na przykład, kanadyjscy studenci zawsze mogą uzyskać pomoc akademicką ze znanych narzędzi stworzonych specjalnie dla nich.

Od początku istnienia systemów cyfrowych, nauka nigdy nie była łatwiejsza. Dzisiejszy system edukacyjny na świecie jest taki, jaki jest dzięki tym szerokim zmianom, które przyniosły różne technologie. Jeśli jesteś tego świadomy, to powinieneś również wiedzieć, że istnieją wciąż nowe projekty technologiczne, które z pewnością przekształcą edukację do roku 2020.

Oto lista nowych technologii, które zmienią edukację w 2020 r.

Wszystkie pojawiające się technologie w edukacji mają podobny cel; zrewolucjonizować proces uczenia się uczniów. Technologie te zobowiązują się do lepszej poprawy sposobu pracy nauczycieli i uczniów. A ponieważ takie technologie rządzą naszym współczesnym światem, edukacja z pewnością nabierze nowego kształtu.

Aby uzyskać lepszy wgląd w to, jakie nowe technologie pomogą w przekształceniu edukacji w 2020 roku, będziemy musieli lepiej przyjrzeć się każdemu z nich. Oto umowa:

1. Rzeczywistość rozszerzona (AR) i symulacje

Rzeczywistość rozszerzona i symulacje pozostawiły ślad w świecie wizualizacji. W dzisiejszych czasach zaczęto kontrolować sposób, w jaki uczniowie uczą się i współpracują ze swoimi nauczycielami.

AR istnieje już od jakiegoś czasu. Jednak ze względu na swój stale rozwijający się charakter, jest uważana za jedną z najlepiej rozwijających się technologii na świecie. Z badań przeprowadzonych nad AR i edukacją wynika, że do 2020 r. będzie ona miała większy wpływ na sposób postrzegania edukacji.

Augmented Reality twierdzi, że jest to najlepszy sposób na uchwycenie marzeń i wyobraźni ludzi. A do 2020 roku obiecuje pomóc uczniom w uchwyceniu takich wyobrażeń, wyłącznie w celu usprawnienia procesu uczenia się.

2. Uczenie się adaptacyjne

Jak sama nazwa wskazuje, uczenie się adaptacyjne jest technologią, która zapewnia uczniom możliwość uczenia się w oparciu o ich potrzeby i styl uczenia się/zachowania. Uczenie się adaptacyjne to technologia, która dostosowuje się do potrzeb każdego ucznia w krótkim czasie. Pomaga ona uczniom dostosować się do unikalnych ścieżek nauki, które są w całości oparte na ich zainteresowaniach i możliwościach uczenia się.

Badania przeprowadzone nad tą technologią dowiodły, że odegra ona ogromną rolę w systemie edukacji na świecie w 2020 roku. Dzięki swojej obecności system ten może zostać przekształcony, ponieważ wykorzystuje algorytmy komputerowe do zaaranżowania interakcji z uczniem. Chociaż adaptacyjne uczenie się wywodzi się ze sztucznej inteligencji, nadal aktywnie dostarcza zindywidualizowane zasoby, jak również najlepsze działania edukacyjne, aby zaspokoić specjalne potrzeby uczącego się.

Kształcenie adaptacyjne ma swoje podstawowe zastosowanie w dziedzinie edukacji. Jednak technologia ta została stworzona również po to, aby pomóc trenerom biznesowym w bardziej efektywnym prowadzeniu szkoleń biznesowych. Patrząc na poziom wzrostu, jakiego doświadcza ta technologia, jest ona uważana za jedną z wielu, które przekształcą edukację w roku 2020.

3. Technologie edukacyjne oparte na sztucznej inteligencji (AI)

Sztuczna inteligencja jest bardzo dobrze postrzegana jako jeden z najbardziej dyskutowanych trendów technologicznych na świecie. Ze względu na inteligentne podejście do różnych systemów, świat zaufał swojej technologii w jej rozwoju. Chociaż stosowana jest w różnych dziedzinach, Sztuczna Inteligencja nie ogranicza się do dziedziny edukacji. Bardziej szczegółowo, jej istnienie pomogło światu w ewolucji i na szczęście do 2020 r. edukacja będzie doświadczać z niej więcej poziomów ewolucji.

Do 2020 r. AI przekształci edukację.Najprawdopodobniej będzie to robić poprzez wspieranie dystrybucji perspektyw pierwszoosobowych. Może się to przydać w czasach, gdy studenci muszą pracować nad esejami, pracami semestralnymi lub badawczymi dotyczącymi konkretnej kultury tradycji.

Na przykład, bot Google i większość botów wyszukujących będzie próbowała odczytać krótkie streszczenie z wyszukiwania online. Jednak lepszy scenariusz, który obejmuje dzielenie się historiami z pierwszej ręki. I to jest coś, co AI ma na celu osiągnąć.

4. Wykorzystanie technologii 5G w edukacji

5G to piąta generacja technologii bezprzewodowej. Dzięki ulepszonym udoskonaleniom, prawie każdy, kto z niej korzysta, może uzyskać bezprzewodową technologię o wysokiej prędkości i niskim opóźnieniu. Studenci mają większe szanse na skorzystanie z tej wyjątkowej innowacji, ponieważ obiecuje im ona szybkie pobieranie plików i zasobów studenckich oraz bardziej wydajne sieci.

Pojawiły się sugestie dotyczące specjalnych cech, które 5G może wnieść do edukacji do 2020 roku. Jedną z wielu z nich jest nauczyciel holograficzny, który może prowadzić dyskusje na tematy specjalistyczne. Inną sugestią jest to, że uczniowie mogą lepiej angażować się w naukę na odległość i zyskać większe zaangażowanie z doświadczeń rzeczywistości wirtualnej.

5. Automatyzacja

Automatyka napędza ogromną część świata, w którym żyjemy. Sektory biznesowy i ekonomiczny zapewniają automatyzację, aby lepiej dostarczać szybsze doświadczenia wraz z rosnącym zaangażowaniem. Do 2020 r. sektor edukacji z pewnością skorzysta z zalet automatyzacji.

Dzięki automatyzacji, studenci mają większe szanse na automatyczne otrzymywanie wykładów o określonych porach. Wykłady mogą być zaplanowane cyfrowo. Nie wspominając już o tym, że dzięki automatyzacji, lepiej jest zaadoptować wykorzystanie sztucznej inteligencji.

6. Edukacja oparta na kompetencjach

W 2020 r. ludzie powinni oczekiwać, że edukacja oparta na kompetencjach będzie odgrywać istotną rolę w systemie edukacji. Dzięki tej specjalnej technologii uczniowie będą mogli dopasować się do działań edukacyjnych, które odpowiadają ich poziomowi zdolności uczenia się. Mówiąc bardziej szczegółowo, edukacja oparta na kompetencjach zapewnia uczniom możliwość doskonalenia swoich doświadczeń edukacyjnych w oparciu o ich zdolność do opanowania danej umiejętności. Dzięki temu uczniowie mogą uczyć się we własnym tempie, bez względu na otoczenie.

Dzięki edukacji opartej na kompetencjach, uczniowie mogą skutecznie osiągać lepsze wyniki. Pomaga to mierzyć wyniki, które są w całości oparte na obiektywnym wykazaniu przez ucznia kompetencji w danej dziedzinie.

7. Nauka analityki

Nauka jest bardzo szerokim procesem i wymaga skutecznego śledzenia i analizowania w celu lepszego zrozumienia wyników. Jako nowa technologia, analityka uczenia się jest obecnie wykorzystywana przez nauczycieli do lepszego rejestrowania zachowań edukacyjnych uczniów.

Inną unikalną korzyścią płynącą z monitorowania wskaźników nauki i zachowań uczniów jest to, że większość nauczycieli będzie miała szansę na wprowadzenie ukierunkowanych ulepszeń do kursów. W edukacji poprawa jest bardzo ważnym czynnikiem, który wspomaga doświadczenie uczenia się każdego ucznia. To właśnie analiza procesu uczenia się może pomóc nauczycielom w dostarczaniu wiedzy swoim uczniom. Na szczęście do 2020 r. stanie się ona powszechnie stosowaną technologią.

Wniosek

Podsumowując, edukacja będzie musiała doświadczyć ogromnych zmian w wielu nowych technologiach. Studenci mogą lepiej wykorzystać każdą z powyższych technologii, zaglądając do każdej z nich. Badając każdą z nich, uzyskują specjalny wgląd w to, w jaki sposób mogą najlepiej wykorzystać ich wykorzystanie.