Strona tytułowa

Powinno to być zgodne ze standardowym formatem. Prawdopodobnie otrzymasz szczegółowe instrukcje dotyczące informacji, które powinny pojawić się tutaj. Zazwyczaj są to: imię i nazwisko, tytuł projektu, nazwisko przełożonego, nazwa instytutu, nazwa szkoły lub oddziału, rok.

Deklaracja o plagiacie

Większość instytucji wymaga obecnie, aby studenci dołączali podpisane oświadczenie, że cały dokument jest ich własną pracą (poza przypadkami, w których jest to wyraźnie zaznaczone). Nie włączajcie tego bezmyślnie! Naprawdę musisz skorzystać z okazji, aby zastanowić się, czy każda część dokumentu, która pochodzi z innego miejsca (czy jest to tekst, obrazy, wykresy lub cokolwiek innego) została wyraźnie oznaczona jako taka i czy oryginalny autor lub autorzy takich treści zostali odpowiednio przypisani do tekstów pokrywających się z tymi w Twojej pracy. Dokładnie to postaramy się opisać w niedalekiej przyszłości.

Pamiętaj, że Twój raport końcowy z projektu będzie prawdopodobnie dostępny dla innych do przeczytania do końca Twojego życia. Należy być bardzo ostrożnym, aby nie narażać się na potencjalne oskarżenia o plagiat teraz lub w dowolnym momencie w przyszłości. Jeśli nie jesteś pewien, co robi, a czego nie liczy się jako plagiat, teraz jest czas, aby dowiedzieć się raz na zawsze.

Streszczenie

Streszczenie jest krótkim streszczeniem, które pojawia się na początku dokumentu i podsumowuje całą jego treść w (zazwyczaj około) kilkuset słowach. Niestety, często streszczenie jest pomijane, a stanowi ono jakby mapę naszego projektu. Jest to ogromny błąd.

W piśmie naukowym (raport projektu, praca dyplomowa, publikacja badawcza, cokolwiek) streszczenie jest najważniejszą częścią dokumentu i będzie odczytywane wielokrotnie częściej niż reszta dokumentu. Twojej streszczenie powinno być starannie spreparowany tak, aby było doskonałym streszczeniem Twojej pracy i aby czytelnik miał jasność, czy znajdzie resztę dokumentu wartą przeczytania.