W tych elektronicznych czasach, długopisy mogą wydawać się bezużyteczne. W rzeczywistości, posuniemy się daleko, powiemy, że mają one osobowość – przynajmniej zaskakujące pióro może odzwierciedlać to, kim jesteś w sposób, w jaki laptop lub telefon nigdy nie byłby w stanie. A jeśli szukasz długopisu, który pisze jak marzenie i pozwala wszystkim widzieć jego biznesowy charakter, najlepszym przykładem jest Pilot Precise V5 RT.

Więc co sprawia, że Pilot Precise V5 RT wygrywa? Lekki i wykonany z tworzywa sztucznego z pogrubionym gumowanym uchwytem. Dla tych, którzy lubią porządne rzeczy, pióro ma wiele do zaoferowania: stały przepływ tuszu, ciemne linie, stosunkowo szybki czas schnięcia i po prostu odpowiednia odporność, co czyni go idealnym zarówno do codziennych notatek, jak i improwizowanych bazgrołów. Warto również zauważyć, że jest on dostępny z linią o szerokości 0,7 mm i jest dostępny zarówno w wersji chowanej, jak i zamkniętej, choć jesteśmy zwolennikami modelu chowanego, ponieważ mamy tendencję do pozostawiania skuwek w dowolnym miejscu.

Pomimo swojej szalenie przystępnej ceny, pilot nie wygląda na taniego. Plastikowy korpus – grubszy i bardziej ergonomiczny niż przeciętny Bic czy Papermate – jest pokryty powłoką przypominającą metal. Kieszonkowy klips nie jest niczym przełomowym, ale zdecydowanie się przydaje. Jego wygląd może być lekko pochylony „inżynier techniczny”, ale testerzy zgodzili się, że może on łatwo działać w różnych konfiguracjach, czy to w szkole, w pracy, czy w podróży. Czy wspomnieliśmy, że ten długopis też można wielokrotnie napełniać wkładem?

Jeśli chodzi o sprzężenie zwrotne, niektórzy testerzy początkowo stwierdzili, że końcówka pióra jest drapiąca. Prawdopodobnie dlatego, że Precyzyjny V5 posiada końcówkę igłową, styl tradycyjnie preferowany przez inżynierów i architektów ze względu na precyzję i niezawodność, nie wspominając już o lepszym widoku powierzchni do pisania.

Mimo to, testerzy przyznali pilotowi wysokie noty za równomierność linii, zauważając, że szerokość linii nie zmieniała się bez względu na nacisk czy siłę. Bez względu na ich styl pisma odręcznego, nasz panel testerów skomentował, jak mało wysiłku wymagało wyprodukowanie przez pióro ciemnych, bogatych linii. I nawet jeśli atrament płynie ciężko i szybko, wysycha stosunkowo szybko. Jasne, jeśli spróbujesz docisnąć wystarczająco mocno, uzyskasz rozmazanie.

Wiemy, że długopisy w stylu rollerball-style nie są dla wszystkich. Może wolisz wygodę. A jeśli chodzi o tanie długopisy kulkowe, jesteśmy fanami wypróbowanego i prawdziwego klasyka Bica: Cristal. Wprowadzony w 1950 roku i będący częścią stałej kolekcji architektoniczno-projektowej Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Cristal posiada smukłą, plastikową, sześciokątną beczkę i jest dostępny w szerokiej gamie kolorów i szerokości linii. Ponadto, fakt: Kryształowe kapturki są perforowane na górze w celu zminimalizowania ryzyka zablokowania rurki powietrznej w przypadku połknięcia. Bezpieczeństwo przede wszystkim :).